2017. június 4., vasárnap

Borókás habcsók

Így két hónappal később mindenkiben jogosan merül fel a kérdés, hogy mire is lehet felhasználni a sodót/krémet/pudingot. Természetesen arról nem fogok posztot írni, hogyan kenhetjük egy sütemény tetejére, csak az úri verzióról. Például a keserű grépfrútot meg lehet toldani borókabogyóval. Ez - a csillagánizshoz hasonlóan - egy megosztó fűszer, én mint nagy gin kedvelő természetesen íz-alapját, a borókát is szeretem. Ezen felül egy férfiak számára igen kedves színésznő névihletése is volt ez a fűszer, még egy ok hogy szeressük. Kettő alapanyag már meg is van, de hogy ne csak egy cukros krémet nyalogassunk száraz bogyókkal, kell még valami. Ami éppen szezonális. Eper, az van bőven. Érdekes dolog, hogy az eper és az ananász igen közeli aroma rokonok, gyakorlatilag bármilyen receptben felcserélhetők (legalábbis a nagyok szerint). Ezek szerint ha a grépfrút megy az ananászhoz, az eperhez is passzolni fog.  A borókából pedig legyen habcsók. Miért? Mer' én asszontam. Az eredmény pedig egy könnyed, végtelenül egyszerű és egyben igen édes desszert lett, a boróka kellemesen ellensúlyozta az instant-diabétesz címre érdemes ételt. 





Az eper

Az epret egy vízbe áztatott rövid nyársra húzva meggrilleztem. Ezt csinálhatjuk grillen, de egy sima tűzhely is megteszi.

Borókás habcsók

2 tojásfehérje
80 g cukor
5-6 szem borókabogyó

A bogyókat egy száraz serpenyőben addig pirítsuk, amíg érezni nem kezdjük az illatát (óvatosan, könnyű odaégetni). Mozsárban vagy kávédarálóban porítsuk. A tojásfehérjéből verjünk habot, mikor kezd kemény lenni, adjuk hozzá a cukrot és verjük tovább, amikor már 'kőkemény' a hab, forgassuk bele a borókát. 80 fokos sütőben nagyjából 4 óra alatt készül el, 100 fokos sütőben 1-2 óra alatt készül el. Akkor jó, amikor a felülete már nem ragad. Hagyjuk visszahűlni és vágjuk vagy tördeljük szét. 

Állítsuk össze kedvünk szerint, nyomjuk rá a grépfrút sodónkat, és tudjuk le a heti cukorszükségletünket. 

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése